خدمات مددکاری

واحد مددکاری از ابتداى مسیر مبارزه کودکان با سرطان، همراهی خود را با اين قهرمانان كوچك و خانواده هایشان آغاز می‌کند. در این واحد تمام پیگیری های مربوط به امور درمانی و مالی کودک مبتلا به سرطان از زمان تشخيص بيمارى انجام می شود و با اميد به بهبودى همه‌ى كودكان، ادامه مى يابد.

وظایف واحد مددکاری :

  1. تشکیل پرونده، جهت جمع‌آوری اطلاعات فردی، خانوادگی، اجتماعی، اقتصادی و نیز پیگیری روند درمان به صورت تلفنی یا حضوری جهت مداخلات روانی اجتماعی.
  2. مشاوره فردی جهت تسهیل سازگاری کودک و خانواده از زمان تشخیص با شرایط جدید و روند درمان، ایجاد شناخت نسبت به بیماری و روند درمان، افزایش امید، توانبخشی، بهبود و ارتقا توانایی کارکردهای خانواده. آگاه ‌سازی کودک و خانواده در راستای کنترل بحران، سازگاری با تغییر شرایط زندگی به صورت تلفنی و یا حضوری.
  3. برگزاری برنامه‌های رفاهی جهت افزایش امید به زندگی مانند برگزاری جشن و برنامه‌های شاد.
  4. پیگیری امور درمان بیماران.
  5. پرداخت هزینه‌های درمانی و غیر درمانی مانند دارو، تشخیص طبی، رفت و آمد، تجهیزات پزشکی، بیمه، بستری.
  6. پرداخت هزینه‌های رفاهی بیماران مانند کمک هزینه تحصیل، تغذیه و اسکان.
  7. اهدای اقلام مورد نیاز بیماران جهت حفظ سلامت جسمانی مانند موادغذایی، پوشاک زمستانی و…
  8. بهره‌گیری از خدمات سازمان‌های همکار.
  9. توانمندسازی کودکان جهت افزایش کیفیت زندگی، مهارت‌آموزی و بازگشت به زندگی عادی در جامعه.

با توجه به حجم زياد مراجعه به واحد مددكارى، حضور داوطلبان در اين واحد نقش بسيار مهمى در روند فعاليت هاى آن ايفا مى كند. داوطلبان عزيز در اين واحد در فعاليت هايى چون تشكيل پرونده و رسيدگى به هزينه هاى پرداختى بيماران، نقش بسيار موثرى ايفا مى كنند. از شما داوطلبین گرامی درخواست میگردد جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 05137679720 تماس حاصل فرمایید..
help-img شما هم سهمی در نجات کودکان داشته باشید
پرداخت آنلاین
#5570601*337*3*